czwartek, 18 kwietnia, 2024

Forum Młodych Nauczycieli

W dniach 17 - 18.11.2012 roku odbyło się spotkanie członków Klubu Młodego Nauczyciela Związku Nauczycielstwa Polskiego na I Warszawskim Forum Młodych Nauczycieli. Spotkanie, którego myślą przewodnią było "Moja pierwsza praca-  praca w szkole", zostało zorganizowane przez kol. Paulinę Chmielewską i Joannę Bieńkowską - Terlecką z Klubu Młodego Nauczyciela Praga Południe.

Zebranych powitała Prezes Oddziału ZNP Praga Południe Kol. Zofia Idzikowska i zaprosiła do dyskusji na temat działań młodych nauczycieli oraz trudności, jakie napotykają na polu zawodowym i związkowym. Forum Młodych Nauczycieli rozpoczęło się od wystąpienia Kol. Grzegorza Gruchlika - Wiceprezesa ZG ZNP, który podejmując temat " Dlaczego warto wstąpić do związku zawodowego", wskazał pozytywne strony przynależności do organizacji związkowej, a także przybliżył genezę Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Redaktor naczelny "Głosu Nauczycielskiego" Jakub Rzekanowski przedstawił młodym nauczycielom zagadnienie "Praca w szkole: obciach czy prestiż? Autorytet zawodu nauczyciela", będące wstępem do dyskusji na temat podejścia społeczeństwa do zawodu nauczyciela. Część warsztatową "Osobowościowe uprzedzenia i ograniczenia w tworzeniu relacji z uczniem" przeprowadziła Monika Werwicka. Pani psycholog wskazała praktyczne rozwiązania przy tworzeniu relacji z uczniem i jego rodzicami. "Nowoczesne technologie i ich wykorzystanie w pracy związkowej" zaprezentował instruktor nowych technologii informatycznych Kol. Mark Borucki. Okręg Świętokrzyski reprezentowała Kol. Renata Kołtunowicz - Kaczor (Sekretarz OKMN).

I Warszawskie Forum Młodych Nauczycieli ma stać się cyklicznym spotkaniem młodych członków Związku Nauczycielstwa Polskiego, by podejmować dyskusję na temat zagadnień związanych z pracą zawodową oraz odnosić się do najbardziej palących problemów polskiej oświaty.